Znany, warszawski twórca

Jedni go kochają, a inni wręcz nienawidzą. Jedni chłoną jego słowa, a inni bardzo chętnie postawiliby go przed sądem za słowa, których na co dzień używa. Są osoby, które uważają, że jest to człowiek ordynarny, wyrażający się w niepoprawny sposób. Inni uważają, że jest to jedna z tych osób, które w końcu mają odwagę do tego, aby mówić jak stoi sprawa. O kim jest mowa? Taką osobą jest Jaś Kapela ze strony www.taniaksiazkap.pl – pisarz, poeta, publicysta. Urodzony w 1984 roku, ma nam na ogół bardzo dużo do powiedzenia. Robi to publicznie, na swoich kontach społecznościowych oraz poprzez książki, jakie do tej pory opublikował. Można o nim powiedzieć bardzo dużo. Tyle ile mamy osób, tyle możemy spotkać sprzecznych opinii. Warto więc poznać osobiście Jasia Kapelę. Nie tylko jego twórczość, ale również działalność. Czy będziemy jego fanami, czy też przeciwnikami – to już do nas samych należy wybór.

“Odwaga”

Nadia bardzo kocha wszystko co jest związane z kosmosem, czarownicami. Tak samo mocno kocha przyrodę. Czego Nadia nie kocha? Strachu. Nie bardzo lubi się bać, ale jest to od niej zdecydowanie silniejsze. Bohaterka chce to pokonać. Dziewczyna wie, że musi to pokonać, jeżeli chce normalnie funkcjonować. W pierwszej kolejności dziewczyna przeprowadza się do babci, a potem idzie do nowej szkoły. Nadia jest zdziwiona tym, że najpopularniejsza dziewczyna chce się z nią zaprzyjaźnić. Tylko, że na jej drodze pojawiają się kolejne wyzwania. Czy uda jej się w końcu być odważną? Przed nią bardzo trudne wyzwanie.

Książka napisana w duecie z Hanną Marią Zagulską. Dzieło literackie, które może stać się natchnieniem do tego, aby również inne osoby stały się bardzo odważne. Trzeba nad tym popracować. Krok po kroku, aby móc pokonać swoje strachy. Mówią, że “nie od razu Rzym zbudowano”, ale trzeba się postarać. Kapela i Zagulska stworzyli książkę dla wszystkich. Odbiorcą może być każda osoba – niezależnie od tego, ile ma się lat. Człowiek uczy się przez całe życie. Również odwagi.