Publicysta, pisarz i poeta

Urodzony 27 sierpnia 1984 roku, Jaś Kapela, to polski pisarz i poeta. To także publicysta Krytyki Politycznej i aktywista lewicowy. Młody człowiek, który nauczył się tego, że mówi to, co myśli. Nawet, jeżeli ma to oznaczać działania odnoszące się do polityki społecznej. Oprócz krytykowania, Kapela zajmuje się również tworzeniem różnych dzieł literackich. Na swoim koncie ma kilka tomików wierszy oraz powieści, cieszące się dość sporą popularnością. Jego dzieła literackie nie należą do łatwych. Trzeba podejść do nich w odpowiedni sposób. Może warto samodzielnie zapoznać się z jego książkami, aby móc wyrobić sobie ocenę na temat Kapeli i jego twórczości. Całkiem możliwe, że do grona naszych ulubionych twórców dołączy zupełnie nowa osobowość.

“Warszawa wciąga. Tu byłem. Tu ćpałem. Tu piłem. Przewodnik po warszawskich klubach”

Chyba każdy z nas ma jakież zdanie na temat tego, co dzieje się w Warszawie. Jak wygląda sama stolica Polski? Czy jest to tak mocno zdegenerowane miasto, jak wszyscy sądzą? Czy też jest wręcz odwrotnie? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć sam Jaś Kapela, który postanowił sprawdzić, co też dzieje się w znanych klubach nocnych w Warszawie. Czy naprawdę jest tak źle? Czy też wręcz odwrotnie? Książka została napisana w 2019 roku, jeszcze przed wybuchem światowej pandemii, kiedy to wszystko w Polsce wyglądało zupełnie inaczej.

“Odwaga”


Jak być odważnym? Czy człowiek jest w stanie się tego nauczyć? Czy też wręcz odwrotnie? Rodzimy się z pewnym poziomem odwagi i za nic w świecie nie jesteśmy w stanie tego zmienić? Aby móc odpowiedzieć sobie w sposób uczciwy na to pytanie, poznajmy historię Nadii. Główna bohaterka chce być odważna, ale doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że musiałaby bardzo dużo zmienić, aby taką osobą się stać. Czeka ją nie lada zadanie. Będzie się bardzo starać. Nadia kocha przyrodę, opowieści o czarownicach i kosmosie. Może to właśnie pozwoli jej znaleźć w sobie odpowiedni poziom odwagi? Warto się tego dowiedzieć.