Warszawski twórca polskiej poezji

Jaś Kapela to znany, warszawski twórca polskiej poezji (https://www.taniaksiazka.pl/autor/jas-kapela), który już od kilku lat cieszy się sporą popularnością wśród naszych rodaków. Po części ma na to wpływ jego niezwykły talent literacki. Po części wpływ mają na to jego kontrowersyjne wypowiedzi. Kapela znany jest z tego, że lubi krytykować działania odnoszące się do polityki społecznej. Przez całe życie związany był z Warszawą. Chociaż na czas studiów przeniósł się do Krakowa, gdzie ukończył Uniwersytet Jagielloński na kierunku filologia polska. Niezwykle utalentowany i wykształcony człowiek, na pewno jest nadzieją dla Polski, jeżeli chodzi o twórczość. 15 marca 2003 w Starej ProchOFFni w Warszawie wygrał pierwszy w Polsce slam.

“Polskie mięso, czyli jak zostałem weganinem”

Czy można zostać weganinem? To wszystko zależne jest tak naprawdę od naszej psychiki. Kapela chce nam pokazać coś, co związane jest z tworzeniem mięsa, jakie na co dzień kupujemy w sklepach. Nie namawia nas do weganizmu, ale całkiem możliwe, że po przeczytaniu tej książki odechce nam się jeść mięso. Jaś Kapela zatrudnił się na czarno przy łapaniu drobiu w kurniku oraz na etacie na zawieszaniu w ubojni. Chciał sam przekonać się, jak to wszystko wygląda “z bliska”. Chociaż nie jest to jedyna jego działalność w tym kierunku. Warto przekonać się, jak w całości wyglądała jego ścieżka, która może nas bardzo, ale to bardzo zaskoczyć.

“Odwaga”

Powieść napisana w duecie z Hanną Zagulską. Nadia – główna bohaterka – bardzo mocno się boi. Co więcej, chciałby się mniej bać. Robi listę strachów, aby móc krok po kroku się ze swoimi strachami rozprawić. Czy przeprowadzka do babci i zmiana szkoły jej w tym pomoże? Nadia bardzo mocno zastanawia się nad tym, dlaczego najpopularniejsza dziewczyna chce się z nią zaprzyjaźnić. Czy opowieści babci o przerażającej historii miasteczka są prawdziwe? Nadia nie wie z kim może porozmawiać na ten temat. Mama jest zbyt zapracowana, a ojca już na szczęście nie ma. Czy ktoś okaże jej pomocną dłoń w tym momencie?